close
Sport

MLS: 26 RASTE POZITIVE ME COVID-19

MLSSSSSSSSSS

Të gjitha skuadrat e MLS janë testuar për koronaviurs dhe rezultatet e arritura nuk kanë qenë më të mirat e mundshme.

Sipas njoftimit të MLS, 26 raste kanë rezultuar pozitivë në testimet për Covid-19.

Nga këto 26 raste, 20 numërohen lojtarë, kurse gjashtë të tjerë janë nga pjesa e stafit të skuadrave.

Këto rezultate kanë shtuar dyshimet para rifillimit të sezonit, për të cilin janë bërë të gjitha planet.

Sezoni në MLS pritet të rifillojë gjatë javës së ardhshme./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia