close
Vendi

MOTI SOT NË MAQEDONINË E VERIUT / 1 TETOR

16300207910_0449bd1e23_o

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të pakta, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit do të ketë periudha me diell dhe kushte për reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 18 deri 26 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me kushte për reshje të shiut dhe periudha me diell./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia