close
Vendi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

D54FA380-9FFA-4A33-A09A-A419CCD86551-696×392

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 6 deri në 13, ndërsa temperaturt maksimale do të arrijnë nga 23 deri në 30 gradë.

Në dy ditët e ardhshme do të ketë stabilizim të përkohshëm të motit me rritje të temperaturave. Të mërkurën pritet sërish paqëndrueshmëri lokale me reshje të rrëmbyeshme, shtrëngata dhe erëra të forta.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia