close
Top LajmeVendi

MPB: AKSION ANTI-DROGË – ARRESTOHEN POLICË, DOGANIERË E ZYRTARË SHTETËROR?!

krivicna-4-

Në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë zbatohet një aksion I madh policor, kurse jozyrtarisht bëhet fjalë për tregti me drogë.

Nga MPB vetëm kanë konfirmuar se po bëhen bastisje nëpër shumë lokacione.

Ndërkohë, sic merre vesh Telma, në këtë aksion anti-drogë janë arrestuar edhe policë që janë marrë me trafikimin e drogës. Në grupin që kanë qenë caku I aksionit ka pasur policë, doganierë dhe zyrtarë shtetëror.

Në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion hetime janë hapur për nëntë persona që kanë qenë pjesëtarë të grupit të trafikantëve të drogës – njofton Telma.

Bastisje po kryen nëpër disa lokacione në Shkup dhe Kumanovë kurse janë konfiskuar narkotikë./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia