close
Top LajmeVendi

MPB: NDALESA TË VOZITJES NË NDIKIM TË ALKOOLIT

22-49-

SEKUESTRIM TË FISHEKZJARREVE NË NATËN E VITIT TË RI


 

Me të dhënat përfundimtare nga MPB thonë se në natën e Vitit të Ri, në Maqedoninë e Veriut, u gjobitën rreth 86 shoferë në ndikim të alkoolit dhe u sekuestruan mbi 3.500 materiale piroteknike  transmeton KlanM.

Edhe ky vit u shoqërua me sanksione  ndaj shoferëve që vozisnin në ndikim të alkoolit në shumicën e qyteteve të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Raporti i MPB është ky:

Kumtesa e MPB-së

“Më datë 01.01.2022/02.01/2022 në periudhën prej 22:00 deri orën 03:00, në aksinonin kontrollues ndaj shoferëve në ndikim të alkoolit, në territorin e RMV-së, u sanksionuan 89 shoferë. 

Gjatë ndrrimit të motmoteve, autoritetet e Sektorit të Punëve të Brendshme, konfiskuan, mbi 3.500 materiale të ndryshme piroteknike, kryesisht në Bit Pazar të Shkupit, Kumanovë dhe në fshatin Furka të Dojranit./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia