close
Top LajmeVendi

MPJ: VIZITA NUK ANULOHET – KIRIL PETKOV MË 18 JANAR NË SHKUP

MDK_5851-800×532

MPJ-ja njofton se pas konsultimeve të sotme midis Ministrive të Jashtme të RMV-së dhe Bullgarisë, është konstatuar se vendimet e autoriteteve shëndetësore të Bullgarisë, për vetizolim të një pjese të Kabinetit Qeveritar, Kryeministrit Kiril Petkov nuk do t`ia ndryshojnë vizitën paraprakisht të dakorduar bashkë me delegacionin e lartë qeveritar në Shkup.

Nga MPJ-ja kanë njoftuar se termini 18 Janar – E Martë, mbetet si datë e konstatuar për realizimin e vizitës, që pritet të bashkërendohet me zgjedhjen e Qeverisë së re në vend./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia