close
Vendi

MSH: 1.163 RASTE TË REJA, 35 VIKTIMA, 854 TË SHËRUAR

A094ABFE-C688-4D66-B091-226A8D2F9D43

NË TOTAL 138.891 RASTE, AKTIVE – 22.164


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.927 testime kurse janë regjistruar 1.163 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 473, Manastir – 100, Kumanovë – 90, Prilep – 62, Ohër – 50, Strumicë – 45, Tetovë – 36, Shtip dhe Kërçovë nga 32, Veles – 29, Kavadar – 28, Gostivar dhe Koçanë nga 27, Gjevgjelia – 22, Strugë dhe Sveti Nikollë nga 14, Negotinë dhe Radovish nga 12, Resnjë dhe Vallandovë nga 11, Vinicë – 10, Kriva Pallankë dhe Berovë nga 7, Demir Kapi dhe Demir Hisar nga 3, Dellçevë – 2, Krushevë, Bogdancë, Kratovë dhe Makedonski Brod nga 1 rast.

Regjistrohen 854 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 35 pacientë. 7 nga Shkupi (39, 63, 65, 75, 76, 77, 79), nga 4 pacientë nga Kavadari (56, 68, 73, 77) dhe Shtipi (47, 69, 70, 78), 3 pacientë nga Strumica (71, dhe 2 persona nga 81vjeç), nga 2 pacientë nga prilepi (76 dhe 82), Velesi (72, 85), Kriva Pallanka (60 dhe 72) dhe Manastiri (63vj dhe 69vj) dhe nga 1 pacient nga Kumanova (66), Gostivari (78), Negotina (82), Gjevgjelia (62), Sveti Nikolla (64), Radovishi (68), Ohri (64), Kërçova (69) dhe Resnja (71).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 138.891, numri I të shëruarve është 112.619 kurse I viktimave 4.108. Për momentin shënohen 22.164 raste aktive

Në nivel vendi janë bërë 655.924 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia