close
Top LajmeVendi

MSH: 1.302 RASTE TË REJA, 51 VIKTIMA, 626 TË SHËRUAR

743ACFCD-D275-46D3-9A0D-4D53F342E54E

NË TOTAL 137.728 RASTE, AKTIVE – 21.891


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 4.438 testime, kurse janë regjistruar 1.302 raste të reja me COVID-19. Shkup – 523, Manastir – 119, Kumanovë – 87, Prilep – 55, Ohër – 54, Tetovë – 51, Veles – 47, Gostivar – 38, Shtip – 34, Koçanë – 31, Kavadar – 30, Berovë – 27, Strumicë dhe Kërcovë nga 25, Gjevgjeli – 24, Strugë – 22, Negotinë – 17, Resnjë – 14, Dibër – 11, Sveti Nikollë dhe Radovish nga 10, Probishtip – 8, Kriva Pallankë dhe Vallandovë nga 7, Dellçevë dhe Vinicë nga 5, Makedonski Brod – 4, Demir hisar – 3, Krushevë, Bogdancë, Demir Kapi dhe Dojra nga 2 dhe Kratovë – 1 rast.

Regjistrohen 626 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 51 persona. 20 nga Shkupi (87, 81, 80, 80, 79 ,79, 76 , 73 , 71, 69, 68, 68, 62, 62, 60, 56, 55, 53, 51, 47), nga 5 pacientë nga Prilepi (84, 82, 77, 72, 72) dhe Strumica (84, 81, 77, 76, 70), nga 3 pacientë nga Kumanova (52, 52, 32) dhe Koçana (63, 61, 46), nga 2 pacientë nga Tetova (69 dhe 55), Gostivari (83, 57), Kavadari (77 dhe 74) dhe Ohri (77 dhe 66) dhe nga 1 pacient nga Manastiri (73), Negotina (68),Gjevgjelia (76), Radovishi (77), Dellçeva (79), Vinica (74) dhe Vallandova (58).

 Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 137.728, numri I të shëruarve është 111.765, kurse I viktimave shkon në 4.072. Për momentin shënohen 21.891 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 651.997 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia