close
Top LajmeVendi

MSH: 1.865 RASTE TË REJA, TETË VIKTIMA, 784 TË SHËRUAR

MZ005

207 RIINFEKTIME NGA 1.865 RASTET POZITIVE

 

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 6.173 testime, kurse janë regjistruar 1.865 raste të reja me COVID-19.

Shkup – 871, Manastir – 177, Prilep – 119, Kumanovë – 86, Ohër – 60, Kavadar dhe Veles nga 53, Kërçovë – 46, Shtip – 40, Strumicë – 38, Tetovë – 37, Gjevgjeli – 28, Gostivar – 27, Negotinë – 24, Radovish – 23, Strugë dhe Resnjë nga 22, Koçanë – 21, Krushevë – 20, Vallandovë – 15, Dellçevë – 14, Kriva Pallankë – 12, Sveti Nikollë – 10, Bogdancë – 9, Probishtip – 8, Berovë – 6, Makedonski Brod – 5, Demir Hisar – 4, Vinicë, Kratovë dhe Demir Kapi nga 3, Makedonska Kamenicë dhe Pehcevë nga 2, Dibër dhe Dojran nga 1 rast.

Nga 1.865 rastet pozitive, janë regjistruar 207 riinfektime.

Regjistrohen 784 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 8 pacientë.

2 nga Shkupi (81 dhe 86 vjec), 2 nga Manastiri (65 dhe 66 vjec) dhe nga një pacient nga Prilepi (45), Ohri (69), Strumica (68) dhe Vallandova (72).

Deri më tani, në vend janë bërë gjithsejt 1.686.063 testime kundër COVID-19.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 239.920, numri I të shëruarve është 217.305, kurse I viktimave – 8.070. Numri I rasteve aktive është 14.545./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia