close
Vendi

MSH: 1022 RASTE TË REJA, 41 VIKTIMA, 690 TË SHËRUAR

8E0EE878-BC25-40ED-9FFA-311F7B0F6C13

NË TOTAL 60.723 RASTE, AKTIVE – 21.519


MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 3127 testime kurse janë regjistruar 1022 raste të reja me COVID-19. Në Shkup 463, Prilep – 68, Gostivar – 66, Manastir – 48, Veles – 47, Kërcovë – 36, Kumanovë – 30, Tetovë – 29, nga 28 raste në Shtip dhe Ohër, Negotinë – 27, Kavadar dhe Strumicë nga 26, Strugë –21, Sveti Nikollë – 14, Kocanë – 12, Kriva Pallankë dhe Dellcevë nga 7, Dibër dhe Resnjë nga 6, Makedonski Brodd he Probishtip nga 5, nga 4 raste në Gjevgjeli dhe Radovish, nga 2 raste në Krushevë, Vallandovë dhe Vinicë dhe nga 1 rast në Demir Hisar, Pehcevë dhe Kratovë.

ISHP-ja ka regjistruar 680 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 41 persona. 17 pacientë nga Shkupi, 2 nga Prilepi, 2 nga Velesi, 3 nga Manastiri, 4 nga Ohri, 1 nga Kavadari, 4 nga Gostivari, 3 nga Strumica, 1 nga Radovishi, 1 nga Kocana, 1 nga Probishtipi, 1 nga Radovishi, 1 nga Vallandova dhe 1 nga Kërcova.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 60.723, numri I të shëruarve është 37.505, kurse I viktimave shkon në 1.699. Për momentin shënohen 21.519 raste active. Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 329.086 testime. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia