close
Top LajmeVendi

MSH: 120 RASTE TË REJA, 125 TË SHËRUAR, 5 VIKTIMA

107375727_2432129803760705_3971193066494951533_o

MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1367 testime kurse janë regjistruar 120 raste të reja me COVID-19. Më së shumti raste janë në shënuar në Shkup – 63 në Tetovë – 14, Gostivar -12 dhe në Strugë e Dibër nga 6.

ISHP-ja ka njoftuar se janë shëruar 125 pacientë. Numri më I madh I tyre në Shkup – 82 dhe në Tetovë – 30.
Njoftohet se 5 pacinetë kanë humbur betejën me koronavirusin. Bëhet fjalë për dy pacientë nga Shkupi, dy nga Tetova dhe një nga Kumanova.
Numri I përgjithshëm I të diagnostifikurve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 7244, numri I të shëruarve është 3324, kurse I viktimave 351. Për momentin shënohen 3596 raste aktive. Në nivel vendi janë bërë 69.426 testime. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia