close
Vendi

MSH: 1288 RASTE TË REJA, 39 VIKTIMA, 1078 TË SHËRUAR

1A16CDFF-4DFC-4AC3-A25A-C05EC735E978

NË TOTAL 57.451 RASTE, AKTIVE – 20.881


MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 3349 testime, kurse janë regjistruar 1288 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 570, Gostivar – 85, Prilep – 78, Kumanovë – 57, Tetovë – 56, Manastir – 53, Shtip – 44, Strumicë – 34, Veles – 32, Ohër e Kvadar nga 30, Strugë e Kocanë nga 28, Kërcovë e Negotinë nga 22, Gjevgjeli – 21, Radovish – 13, Sveti Nikollë – 12, Resnjë e Vinicë nga 11, Probishtip – 10, Dellcevë – 9, Dibër – 8, Demir Hisar – 7, Kriva Pallankë – 5, nga 3 raste në Makedonski Brod, Berovë dhe Kratovë, Vallandovë – 2 dhe Krushevë – 1 rast.

ISHP-ja ka regjistruar 1078 pacientë të shëruar.

Knë ndërruar jetë 39 persona. Bëhet fjalë për 16 pacientë nga Shkupi, 2 nga Kumanova, 1 nga Dibra, 1 nga Shtipi, 3 nga Prilepi, 4 nga Tetova, 2 nga Struga, 2 nga Velesi, 2 nga Ohri, 1 nga Strumica, 1 nga Demir Hisari, 1 nga Berova, 2 nga Kërcova dhe 1 nga Negotina.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 57.451, numri I të shëruarve është 34.970, kurse numri I viktimave shkon në 1.600. Për momentin shënohen 20.881 raste active. Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 320.011 testime. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia