close
Top LajmeVendi

MSH: 129 RASTE TË REJA, 13 VIKTIMA, 342 TË SHËRUAR

153433392_3940459266011233_3402682196947439151_o

NË TOTAL 99.408 RASTE, AKTIVE – 6.590


MSH-ja konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 854 testime kurse janë regjistruar 129 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 76, Kavadar – 19, Negotinë – 9, Manastir – 9, Prilep – 6, Veles, Ohër dhe Strugë nga 3, Kumanovë dhe Tetovë nga 2, Gostivar, Shtip, Kërçovë, Vinicë, Makedonski Brod dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Janë regjistruar 342 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 13 persona. 5 pacientë nga Shkupi (76vj, 70vj, 61vj, 58vj, 54vj  ), 2 pacientë nga Kavadari (87vj, 78vj ) dhe nga 1 pacient nga Tetova (73vj), Kumanova (79vj), Ohri (66vj), Gjevgjelia (73vj), Prilepi (80vj) dhe Negotina (61vj).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 99.408, numri I të shëruarve është 89.742, kurse I viktimave – 3.076. Për momentin shënohen 6.590 raste active.

Deri më tani, në nivel vendi janë bërë gjithsejt 503.565 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia