close
Top LajmeVendi

MSH: 172 RASTE TË REJA, NËNTË VIKTIMA, 381 TË SHËRUAR

MZ5

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.483 testime kurse janë regjistruar 172 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 107, Ohër – 11, Manastir – 8, Kavadar dhe Shtip nga 6, Veles dhe Strugë nga 5, Strumicë – 4, Sveti Nikollë dhe Kratovë nga 3, Prilep, Kriva Pallankë, Dellçevë dhe Probishtip nga 2, Kumanovë, Koçanë, Negotinë, Resnjë, Bogdancë dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Regjistrohen 381 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 9 pacientë.

4 nga Shkupi (61, 71, 72 dhe 75 vjeç) dhe nga një pacient nga Manastiri (65), Berova (63), Struga (85), Strumica (65) dhe Makedonska Kamenica (76).

Deri më tani, në vend janë bërë gjithsejt 1.430.424 testime kundër COVID-19.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 209.449, numri I të shëruarve është 193.781, kurse I viktimave – 7.337. Numri I rasteve aktive është 8.331./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia