close
Vendi

MSH: 177 RASTE TË REJA, 5 VIKTIMA, 107 TË SHËRUAR

6022D5CD-E1AB-4864-BD84-3ADF2E8663F5

NË TOTAL 21.113 RASTE, AKTIVE – 4015


Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 778 testime, kurse janë regjistruar 177 rastetë reja me COVID-19.

Shkup-96, Kumanovë-5, Shtip-7, Prilep-1, Tetovë-19, Veles-2, Manastir-1, Kavadarc-1, Gostivar-6, Gjevgjeli-1, Strumicë-8, Kriva Pallankë-2, Radovish-2, Koçan-10, Berovë-6, Vinicë-5, Dellçevë-4, dhe Negotinë-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjisturar 107 pacientë të shëruar.

Shkup-44, Kumanovë-2, Shtip-3, Tetovë-6, Struga-2, Manastir-2, Ohër-1, Kavadarc-2, Goativar-1, Gjevgjeli-1, Strumicë-5, Radovish-1, Krushev-1, Koçan-8, Berovë-4, Vallandovë-2, Dellvçev-1, Sveti Nikollë-9, Kërçovë-1, Resnje-2, dhe Negotinë-1

Ndërkaq gjatë 24 orëve të fundit betejën me koronavirusin e kanë humbur 5 pacientë.Një pacient (67) vjeçar nga Tetova,(87) nga Strumica, (68) nga Kriva Pallanka, dhe dy pacient nga Koçani (70 dhe 73 vjet)./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia