close
Top LajmeVendi

MSH: 20 RASTE TË REJA, DY VIKTIMA, 30 TË SHËRUAR

670F2FEF-6B22-4AE1-89CD-B30A3A8CBD30

NUMRI I RASTEVE AKTIVE – 425


Autoritetet e shëndetësisë raportojnë për 18 raste të reja me COVID-19, për një viktimë dhe 31 pacientë të shëruar. Ky bilanc vjen pas 2.411 testimeve të kryera brenda 24 orëve të fundit.

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.885 testime kurse janë regjistruar 20 raste të reja me COVID-19.

Në Kumanovë – 5, Shkup dhe Manastir nga 4, Tetovë – 3, Prilep, Ohër, Kërçovë dhe Kriva Pallankë nga 1 rast.

Regjistrohen 30 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë dy pacientë nga Shkupi të moshës 63 dhe 78 vjece.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 155.507, numri I të shëruarve është 149.612 kurse I viktimave shkon në 5.470. Për momentin shënohen 425 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 826.661 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia