close
Top LajmeVendi

MSH: 301 RASTE TË REJA, SHTATË VIKTIMA, 192 TË SHËRUAR

mz13

RASTE AKTIVE NË NIVEL VENDI – 5.539

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.814 testime, kurse janë regjistruar 301 raste të reja me COVID-19.

Shkup – 147, Prilep – 21, Kavadar – 14, Resnjë – 13, Ohër – 11, Manastir – 10, Dellçevë dhe Vallandovë nga 9, Shtip – 6, Veles dhe Gjevgjeli nga 7, Kumanovë dhe Strumicë nga 6, Kërçovë – 5, Negotinë, Kratovë dhe Bogdancë nga 4, Kriva Pallankë, Radovish dhe Vinicë nga 3, Probishtip dhe Makedonski Brod nga 2, Berovë, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenicë nga 1 rast.

Regjistrohen 192 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore, gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndërruar jetë 7 pacientë.

2 nga Manastiri (79 dhe 90 vjeç) dhe nga një pacient nga Shkupi (73г), Shtipi (35), Ohri (90), Kriva Pallanka (91) dhe Dellçeva (64).

Deri tani, në nivel vendi, gjithsejt janë bërë 1.519.050 testime për COVID-19.

Nga fillimi i epidemisë, në vendin tonë jaë diagnostifikuar 221.095 persona, janë shëruar 207.755, kurse numri i viktimave shkon në 7.801. Për momentin shënohen 5.539 raste aktive./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia