close
Top LajmeVendi

MSH: 308 RASTE TË REJA, TETË VIKTIMA DHE 246 TË SHËRUAR

koronaccefe

Autoritetet e Shëndetësisë në vend njoftojnë se gjatë  24 orëve të fundit nga 2643 testime të kryera janë regjistruar 308 raste të reja me koronavirus. Ndërkaq, kanë ndëruar jetë  tetë pacientë ndërsa 246 të tjerë janë shëruar.

Gjithashtu, në regjistrin e personave të vdekur me diagnose Covid – 19 nga termini im, është regjistruar një person i vdekur më 10.12.2021.Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me Covid – 19 në vend që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 219.408, numri i pacientëve të shëruar në 205.946, i të vdekurve në 7.732, dhe momentalisht ka 5.730 raste aktive. Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.502.730 testime për korona virus./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia