close
Top LajmeVendi

MSH: 333 RASTE TË REJA, 27 VIKTIMA, 367 TË SHËRUAR

2C592DCA-8972-4FE2-AE69-30268A6FBB1B

RASTE AKTIVE – 11.042


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.022 testime kurse janë regjistruar 333 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 206, Gostivar – 33, Kumanovë – 19, Kërcovë – 13, Strugë – 10, Strumicë dhe Dibër nga 9, Prilep – 7, Tetovë, Kavadar dhe Ohër nga 5, Manastir, Kocanë dhe Sveti Nikollë nga 2, Veles, Gjevgjeli, Radovish, Probishtip, Krushevë dhe Makedonski Brod nga 1 rast.

Regjistrohen 367 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 27 pacientë.

8 nga Shkupi (54, 62, 64, 64, 64, 65, 69 dhe 70 vjec), 4 nga Gostivari (53, 65, 72 dhe 83 vjec), 3 nga Tetova (60, 70 dhe 76 vjec), 3 nga Kumanova (67, 72 dhe 73 vjec), 3 nga Kërcova (68, 68 dhe 82 vjec), dhe nga një viktimë nga Strumica(68), Dibra (84), Prilepi (69), Struga (71), Manastiri (56) dhe Sveti Nikolla (55).

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 1.111.451 testime për COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 169.202, numri i të shëruarve është 152.465, kurse i viktimave – 5.695. Numri i rasteve active shkon në 11.042.

Sipas analizave epidemiologjike, Shkupi me 3.829, Tetova me 1.791, Gostivari me 1.467, Kumanova me 708, Kërcova me 546 dhe Strumica me 539, u prijnë qyteteve me më shumë raste active në nivel vendi. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia