close
Top LajmeVendi

MSH: 347 RASTE TË REJA, 11 VIKTIMA, 378 TË SHËRUAR

0F73E937-F9E4-4892-8B32-196A2716738D

NË TOTAL 90.471 RASTE, AKTIVE – 11.269


MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2.013 testime kurse janë regjistruar 347 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 179, Kumanovë – 24, Ohër – 18, Tetovë – 14, Shtip dhe Kavadar nga 13, Veles – 11, Dellçevë – 10, Gostivar dhe Koçanë nga 8, Strumicë – 7, Prilep dhe Probishtip nga 5, Strugë, Kërçovë, Dibër dhe Berovë nga 4, Bogdancë dhe Kriva Pallankë nga 3, Sveti Nikollë dhe Demir Kapi nga 2 dhe nga 1 rast në Manastir, Gjevgjeli, Resnjë, Vinicë, Krushevë dhe Pehçevë.

ISHP-ja ka regjistruar 378 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 11 persona. 5 pacientë nga Shkupi (35, 75, 65, 81 dhe 74vj.), 1 nga Shtipi (80vj.), 1 nga Velesi (82vj.), nga Strumica (78vj.), Kavadari (55vj.), Vallandova (63vj.) dhe një pacient nga Pehçeva (93vj.).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 90.471. Numri I të shëruarve është 76.423, kurse I viktimave shkon në 2.779. Për momentin shënohen 11.269 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 441.134 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia