close
Top LajmeVendi

MSH: 356 RASTE TË REJA, 15 VIKTIMA, 587 TË SHËRUAR

9129C80C-C92B-4197-9195-4F878F061D52

NË TOTAL 89.817 RASTE, AKTIVE – 11.676


MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1906 testime, kurse janë regjistruar 356 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 171, Ohër – 20, Tetovë dhe Kavadar nga 19, Prilep – 15, Kumanovë – 12, Strugë, Veles dhe Kërçovë nga 10, Strumicë – 8, Shtip dhe Probishtip nga 7, Gostivar – 6, Krushevë, Manastir dhe Berovë nga 4, nga 3 raste në Gjevgjeli, Negotinë, Resnjë, Kriva Pallankë, Radovish, Dellçevë dhe Vinicë, Koçanë dhe Pehçevë nga 2 dhe nga 1 rast në Sveti Nikollë, Demir Hisar, Kratovë, Makedonska Kamenicë dhe Demir Kapi.

ISHP-ja ka regjistruar 587 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 15 persona. 5 pacientë nga Shkupi (65, 64, 82, 60 и 66 vjec), 3 nga Tetova (78, 36 и 61 vj) dhe nga 1 pacient nga Kumanova (73), Prilepi (69), Kavadari (73), Kërçova (51), Kriva Pallanka (79), Dellçeva (46) dhe Kratova (59).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 89.817, numri I të shëruarve është 75.387, kurse I viktimave shkon në 2.754. Për momentin shënohen 11.676 raste aktive.

Deri më tani, në nivel vendi janë bërë gjithsej 437.267 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia