close
Vendi

MSH: 383 RASTE TË REJA, 7 VIKTIMA, 95 TË SHËRUAR

803E68D0-A7A5-4650-9B14-9FF307F4415C

NË TOTAL 20.937 RASTE, AKTIVE – 3951


Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 1648 testime, kurse janë regjistruar 383 rastetë reja me COVID-19.

Shkup-201, Kumanovë-11, Shtip-21, Prilep-20, Tetovë-8, Sstrugë-5, Veles-9, Manastir-12, Ohër-4, Kavadarc-7, Gostivar-6, Gjevgjeli-8, Strumicë-20, Kriva Pallankë-6, Radovish-7, Koçan-7, Probishtip-3, Berovë-5, Vallandovë-4, Vinicë-1, Dellçevë-4, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-4, Resnjë-2 dhe Negotinë-3.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjisturar 95 pacientë të shëruar.

Shkup-43, Kumanovë-6, Shtip-3, Tetovë-10, Manastir-2, Ohër-2, Kavadarc-1, Gjevgjeli-3, Strumicë-1, Kriva Pallankë-3, Radovish-3, Koçan-8, Bberovë-2, Vallandovë-3, Sveti Nikollë-2 dhe Kërçovë-2.

Ndërkaq gjatë 24 orëve të fundit betejën me koronavirusin e kanë humbur 7 pacientë./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia