close
Top LajmeVendi

MSH: 386 RASTE TË REJA, TETË VIKTIMA, 529 TË SHËRUAR

MSH 0810

RASTE AKTIVE NË NIVEL VENDI – 10.625

 

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.791 testime kurse janë regjistruar 386 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 205, Kumanovë – 25, Manastir – 18, Veles dhe Shtip nga 16, Kriva Pallankë – 15, Strumicë – 11, Ohër – 10, Tetovë dhe Prilep nga 9, Sveti Nikollë – 8, Kërçovë, Koçanë dhe Gjevgjeli nga 6, Vallandovë – 5, Kavadar dhe Radovish nga 4, Probishtip dhe Kratovë – nga 3, Vinicë dhe Makedonska Kamenicë nga 2, Gostivar, Bogdancë dhe Demir Hisar nga 1 rast.

Janë regjistruar 529 pacientë të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 8 persona.

5 nga Shkupi (63, 68, 71, 78, 82) dhe nga një pacient nga Kumanova  (84), Kavadari (62) dhe Makedonski Brodi (53).

Në mënyrë plotësuese, konform Regjistrit për persona të vdekur me diagnozë të COVID-19 nga “Termini Im”, janë paraqitur edhe 8 viktima tjera, me datë të vdekjes nga 20 Shtatori deri më 03 Tetor. Bëhet fjalë për 5 persona nga Shkupi dhe nga një viktimë nga Manastiri, Kumanova dhe Ohri të moshës nga 34 deri 83 vjec.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 1.314.953 testime për COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 194.231, numri i të shëruarve është 176.807, kurse i viktimave – 6.799. Numri i rasteve aktive është 10.625./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia