close
Top LajmeVendi

MSH: 400 RASTE TË REJA, 11 VIKTIMA 206 TË SHËRUAR

AE3732BB-9DB3-4727-95FF-7CA626AD5CE7

MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2.327 testime kurse janë regjistruar 400 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 198, Kumanovë – 28, Kavadar – 19, Tetovë – 16, Prilep dhe Veles nga 14, Ohër – 12, Dibër – 10, Gostivar – 9, Kërçovë, Dellçevë dhe Shtip nga 8, Manastir, Strugë dhe Strumicë nga 7, Probishtip – 6, Koçanë – 5, Resnjë – 4, Kriva Pallankë – 4, Berovë dhe Radovish nga 3, Negotinë, Makedonski Brod, Krushevë dhe Demir Kapi nga 2 dhe nga 1 rast në Gjevgjeli dhe Makedonska Kamenicë.

ISHP-ja ka regjistruar 206 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 11 persona. 5 pacientë nga Shkupi dhe nga 1 pacient nga Manastiri, Strumica, Kavadari, Struga, Koçana, Pehçeva.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 89.392, numri I të shëruarve është 73.983, kurse I victim,ave shkon në 2.726. Për momentin shënohen 12.683 raste active.

Në nivel vendi deri më tani janë bërë gjithsejt 434.568 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia