close
Vendi

MSH: 46 RASTE TË REJA, 15 VIKTIMA, 89 TË SHËRUAR

43498065-B668-4306-8260-19FA8960E631

NË TOTAL 154.982 RASTE, AKTIVE – 2.981


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.487 testime kurse janë regjistruar 46 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 27, Kumanovë – 8, Ohër dhe Strugë – 2, Prilep, Manastir, Koçanë, Kërçovë, Dellçevë, Vinicë dhe Krushevë nga 1 rast.

Regjistrohen 89 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 15 pacientë. 7 nga Shkupi (48, 57, 64, 85, 91, 91 dhe 93), dhe nga 1 pacient nga Kumanova (68), Tetova (69), Velesi (61), Shtipi (65), Manastiri (61), Kavadari (82), Bogdanca (62) dhe Vallandova (85).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 154.982, numri I të shëruarve është 146.721 kurse I viktimave shkon në 5.280. Për momentin shënohen 2.981 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 769.471 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia