close
Top LajmeVendi

MSH: 473 RASTE TË REJA, 14 VIKTIMA, 505 TË SHËRUAR

260661745_4806658889391262_1949840601476935304_n

EDHE KATËR VIKTIMA TJERA NGA “TERMINI IM”

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.708 testime, kurse janë regjistruar 473 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 246, Manastir – 41, Kavadar – 23, Ohër – 22, Kumanovë – 21, Prilep – 18, Koçanë – 13, Veles – 11, Strumicë dhe Gjvegjeli nga 9, Vallandovë – 7, Berovë – 6, Shtip – 5, Kërçovë, Kriva Pallankë, Probishtip dhe Makedonska Kamenicë nga 4, Tetovë, Sveti Nikollë, Kratovë dhe Demir Hisar nga 3, Gostivar, Strugë, Negotinë, Resnjë dhe Bogdancë nga 2, Radovish, Dellçevë, Krushevë dhe Makedosnki Brod nga 1 rast.

Regjistrohen 505 pacientë të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 14 persona të vdekur.

3 nga Shkupi (68, 84 dhe 84 vjeç), 2 nga Kumanova (66 dhe 70 vjeç), 2 nga Manastiri (77 dhe 79 vjeç) dhe nga një pacient nga Tetova (69),  Velesi (89),  Kavadari (79), Kriva Pallanka (76), Pehçeva (93), Resnja (76) dhe Demir Hisari (82).

Në mënyrë plotësuese, konform Regjistrit për persona të vdekur me diagnozë të COVID-19 nga “Termini Im”, janë paraqitur 4 viktima tjera me datë të vdekjes nga 09 Nëntori deri më 22 Nëntor 2021. Bëhet fjalë për dy viktima nga Makedonska Kamenica dhe nga një nga Manastiri dhe Koçana të moshës 75 – 89 vjeç.

Deri më tani, në vend janë bërë gjithsejt 1.458.731 testime kundër COVID-19.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 213.779, numri I të shëruarve është 197.998, kurse I viktimave – 7.492. Numri I rasteve aktive është 8.289./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia