close
Top LajmeVendi

MSH: 518 RASTE TË REJA, KATËR VIKTIMA, 31 TË SHËRUAR

970B88BC-0B3E-4ED0-9024-AE2C911D11BE

RASTE AKTIVE – 2.581


MSH-ja, conform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 5.809 teste kurse janë regjistruar 518 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 179, Tetovë – 96, Gostivar – 65, Kumanovë – 35, Kërcovë – 19, Strugë – 20, Manastir – 14, Ohër dhe Strumicë nga 11, Dibër – 10, Kavadar – 7, Veles – 6, Kocanë – 5, Prilep dhe Berovë nga 4, Shtip, Vinicë dhe Makedonski Brod nga 3, Gjevgjeli, Resnjë, Radovish, Dellcevë dhe Pehcevë nga 2, Kriva Pallankë, Probishtip dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Regjistrohen 31 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 4 pacientë. Dy nga Shkupi  (71 dhe 88 vjec) dhe nga një nga Tetova (75) dhe Dibra(67).

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 1.028.102 testime për COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 158.681, numri it ë shëruarve është 150.587, kurse i viktimave – 5.513. Numri i rasteve active shkon në 2.581.

Sipas analizave epidemiologjike, Shkupi me 832, Tetova me 662, Gostivari me 294 dhe Kumanova me 180 u prijnë qyteteve me më shumë raste active në nivel vendi. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia