close
Top LajmeVendi

MSH: 63 RASTE TË REJA, 13 VIKTIMA, 176 TË SHËRUAR

555D4538-C419-4ED5-BA2C-EFA5DECB70A9

NË TOTAL 88.992 RASTE, AKTIVE – 12.500


MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 529 testime, kurse janë regjistruar 63 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 42, Kumanovë – 3, Tetovë, Prilep, Veles, Probishtip dhe Strumicë nga 2 raste dhe nga 1 rast në Gostivar, Shtip, Manastir, Ohër, Kavadar, Negotinë, Vinicë dhe Krushevë.

 

ISHP-ja ka regjistruar 176 pacientë të shëruar.

 

Kanë ndërruar jetë 13 persona. 5 pacientë nga Shkupi, 2 nga Velesi, 3 nga Struga dhe nga 1 pacient nga Kratova, Krusheva dhe Demir Kapija.

 

Numri I përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 88.992, numri I të shëruarve është 73.777, kurse I viktimave shkon në 2.715. Për momentin shënohen 12.500 raste aktive.

 

Në nivel vendi, deri më tani, janë bërë gjithsejt 432.241 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia