close
Vendi

MSH: DETEKTOHET VIRUSI BRITANIK TEK NJËRI PREJ PACIENTËVE TË KTHYER NGA ZANZIBARI

50160AB3-B4D6-496C-8728-C99FC6CB4801

MSH-ja e njofton opinionin se sipas analizave që sot janë bërë në laboratorin e AMSHA-së, të strishove të pacientët që para disa ditëve ishte kthyer nga Zanzibari, është detektuar prania e llojit britanik të virusit SarsKov2. Gjatë ditës së nesërme do të kryhet analzia e pacientit të dytë që gjithashtu ishte kthyer nga Zanzibari. Ai ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe është I shtruar në spital. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia