close
Top LajmeVendi

MSH: KATËR RASTE TË REJA, ASNJË VIKTIMË, GJASHTË TË SHËRUAR

1A00F35F-E580-4B3E-991F-52A6C9BF8477

RASTE AKTIVE – 151


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.760 testime kurse janë regjistruar 4 raste të reja me COVID-19.

Nga dy raste janë shënuar në Shkup dhe Tetovë.

Regjistrohen 6 pacientë të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk janë shënuar viktima si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë është 155.710, numri I të shëruarve është 150.073, kurse I viktimave 5.486.

Për momentin shënohen 151 raste aktive. Në 18 qytetet të vendit nuk shënohet asnjë rast aktiv me COVID-19.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 890.381 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia