close
Top LajmeVendi

MSH: PESË RASTE TË REJA, NJË VIKTIMË, 86 TË SHËRUAR

019117A8-5118-4D83-A80F-63E2D83E5B7B

NUMRI I RASTEVE AKTIVE – 141


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.531 testime kurse janë regjistruar pesë raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 2, Veles, Kavadar dhe Berovë – nga 1 rast.

Regjistrohen 86 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore ka ndërruar jetë një pacient. Bëhet fjalë për një 76 vjeçar nga Vinica.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë është 155.689, numri I të shëruarve është 150.063, kurse I viktimave 5.484.

Për momentin shënohen 141 raste aktive. Në 17 qytetet të vendit nuk shënohet asnjë rast aktiv me COVID-19.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 881.879 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia