close
Sport

NBA: CHIKAGO BULLS HUMBË NGA BROOKLYN

NBA1

LOS ANGELES LAKERS PËSON HUMBJEN E DYTË RADHAZI


 Tre fitore të vednasve dhe gjashtë të mysafirëve  është epilogu i nëntë  ndeshjeve  të zhvilluara  sot në  kampionatin amerikan të basketbollit NBA.

Derbi i dy  skuadrave  më të mira në Konferencën e Lindjers që u zhvillua në“United Center” Çikago pësoi me rezultat bindës 112-138 nga Brooklyn Nets.

Lojtari më mirë i ndeshjes ishte Kevin Durant  i Brooklyn i cili realizoi 27 pikë dhe nëntë asistime, ndërsa James Harden shtoi 25 pikë dhe 16 asistime. Te Çikago më efikas ishte Zach LaVine shënoi 22 pikë dhe DeMar DeRozan shënoi 19 pikë.

Nets në takimin e radhës do të presin Oklahoma City Thunder të enjten, dhe Bulls do të mirëpresin Golden State Warriors në qytet të premten.

 Në një ndeshje  tjetër interesante Sacramento Kings mundi me rezultatin 125 – 116 ekipin e Los Angeles Lakers. Për Lakersat ishte kjo disfata e dytë radhazi

Rezultatett e sotme:

Indiana Pacers 100 – 119 Boston Celtics

Philadelphia 76ers 98 – 109 Charlotte Hornets

Washington Wizards 112 – 106 Orlando Magic

Atlanta Haëks 91 – 115 Miami Heat

Nju Jork Knicks 108 – 85 Dallas Mavericks

San Antonio Spurs 124 – 128 Huoston Rocekets

Utah Jazz 91 – 111 Clevland Cavaliers

Sacramento Kings 125 – 116 Los Angeles Lakers

Chikago Bulls –Brooklin Nets 112-138   /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia