close
Sport

NBA: DITË E KEQE PËR EKIPET FAVORITE

NBA (1)

TORONO MUNDI KRYESUESIN GOLDEN STATE WARRIORS


 Në kampionatin amerikan të basketbollit NBA ndeshjet e fundit solën zhgënjime për skuadrat favorite. Befasin e këtij randi të garave e ka bërë skuadra e Toronto Raptors  duke e mundur  me  rezultat bindës 119 – 100, kryesusesin e renditjes në tabel ekipin Golden State Warriors. Në këtë sfidë Warriorsat  kishin mungesa  të mëdha lojtarë të cilë anashkalojnë udhëtimin përtej kufirit si Curry, Green, Wiggins Kanadeze, Iguodala dhe Porter.

Brooklyb pëson humbje para  tifozëve  të vet, kësaj radhe humbën nga Orlando me rezultatin  93-1000. Boston  me lojë të mire mundi Nju Jorkun me rezultat 114-107. Lojtari më efikas ishte Richardson, që shënoi  27 pikë,

Në terren vendas humbë edhe Milwaukee Buks  në përballjen me Cleveland Cavaliers me rezultatin 90-119. Oklahoma me rezultat të ngushtë 104 – 103 mundi Los Angeles Clippers.

Utah Jazz  pësoi me rezultatin 103 – 109 nga  Washington Wizards, Detroit u mund me rezultatin 107 – 116 nga  Hjustoni. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia