close
Sport

NBA: FITOJNË DENVER DHE UTAH JAZZ

4DF5963A-7EE0-4A0E-9654-C4A7130D7B03

LAKERS VAZHDON TË KRYESIMIN  NË PERËNDIM 


Në orët e para të mëngjesit të së mërkurës janë zhvilluar dy takime  në kampionatin amerikan të basketbollit  NB. Të dyja këto takime dhuruan spektakël dhe  emocione që kanë kënaqur adhuruesit e  këtyre  ekipeve  pasi kanë pasur  mundësi se çfarë të shikojnë.

Ekipi I Denver ka arritur të shënon fitore të thellë ndaj ekipit Oklahoma Siti me  rezultatin 119-101. Më efikas te skuadra fituese ishin Jokiq  me 27 pikë, 12 kërcime  dhe 6 asiste, si dhe Moris me 15 pikë, 4 kërcime dhe 5 asiste. Te skuadra e Oklahomas  më efikas ishte Dort me 20 pikë, 5 kërcime dhe 3 asiste.

Fitore në këtë rreth mori edhe Utah Jazz që mposhti Nju Orleans me shifrat 118-102.

Tre çerekët e parë i takuan Utah Jazzit që i fitoi me 29-24, 26-25, 36-20, gjersa të katërtin e humbi me 33-27.

Utah Jazz ka arritur një fitore tjetër gjatë mbrëmjes. Kësaj  radhe  mundi Njo Orlenasin me rezultatin  118:102.   Lojtari më efikas  I ndeshjes  ishte ai i Orleans, Williamson me 32 pikë, 5 kërcime dhe 3 asistime, ndërsa në ekipin  fitues  më efikas ishin Mitchell me 28 pikë, 7 kërcime dhe 4 asistime si dhe Carlson me  18 pikë, 6 kërcime  dhe  6 asiste. Ekipi Utah Jazz nga 14 ndeshjet e zhvilluara  mbanë pozitën e tretë me  10  fitore  e 4 humbje ./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia