close
Sport

NBA: FITORE E NGUSHTË E GOLDEN STATE WARRIORS

NBA (7)

MIAMI ME FITOREN KUNDËR LAKERS KRYESON LINDJEN


 Tetë fitore të skuadrave vendase dhe katër të atyre mysafire është epilogu i 12-të ndeshjeve të zhvilluara sot në Kampionatin amerikan të basketbollit NBA

Në ndeshjen derbi të ditës së sotme Golden State Warriors në sekondat e fundit  arriti të siguron fitoren kundër Utah Jazz me rezultatin e ngushtë 94-92. Më efikas  ishte Pole i cili realizoi  20 pikë, tre kërcime e dy asiste.

 Miami me fitoren  kundër Los Angeles Lakers me rezultatin 113-107, kryeson konferencën e Lindjes  me 30 fitore e 17  disfata. Më efikas  në këtë ndesdhje  ishte LeBron James me 33 pikë e 11 kërcime e  katër asiste, ndërsa për Miami u dalluan Robinson me 25 pikë  pesë kërcime e  tre asiste.

MInesota befasoi ekipin e Brooklyn, duke e mundur me rezultat bindës 136-125, në një ndeshje spektakolare. Më efikas ishte Edwards me 25 pikë, Towns e Rossell me nga 23 pikë . Dallas shënoi fitore ndaj Memphis me rezultat 104-91. Luka Donçiq i priu  fitore duke realize 37 pikë e 11 kërcime, mga ana tjetër më efikas ishte Ja Morant me 35 pikë e 13 kërcime.. Fitore ka shënuar edhe Nju Jorku, Orlando e Denver.

 Rezultatet e sotme

 Nju Jork – Clippers, 120-102

Uashington – Boston, 87-116

Miami – Lakers, 113-107

Orlando – Chicago, 114-95

Toronto – Portland, 105-114

Charlotte – Atlanta, 91-113

San Antonio – Philadelphia, 109-115

Dallas – Memphis, 104-91

Minnesota – Brooklyn, 136-125

Denver – Detroit, 117-111

Golden State – Utah Jazz, 94-92  /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia