close
Sport

NBA: GOLDEN STATE SHËNON FITOREN E 28 SEZONALE

NBA

Në mëngjesin e sotëm janë zhvilluar  gjashtë ndeshje  në kampionatin amerikan të basketbollit NBA, ndërsa  ndeshja kryesore ishte  ajo mes Utah Jazz dhe Gosden State Warriors që përfundoi me fitoren e miqëve me rezultatin 116:123

Në këtë ndeshje  figura qëndrore  nuk ishte Steph Curry  por Andrew Wiggins që realizoi  25 pikë e katër asiste.

Në këtë ndeshje, Curry vendosi një rekord personal, duke qëlluar për tri pikë dhe duke regjistruar ndeshjen e 158 radhazi në NBA që shënon së paku një tre pikësh.

Tabelën në Konferencë Perëndim e kryeson Golden State Warriors  me  28  fitore  e 7  humbje para Phoenix  që ka  27 fitore e 8 disfata.

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia