close
Sport

NBA: SEZONI I RI DO TË NIS NË JANAR 2021

D6D75AB1-0788-4692-9D72-A8EB3972A2CB

Kampionati amerikan i basketbollit  është duke e zhvilluar fazën e  fundit , kur edhe  do të mësohet  se  cila  skuadër do të shpallet kampion për sezonin 2019/20 me  dy  ekipeve  finalist  Miamit  dhe Lakersit

Drejtuesit e ligës me të madhe janë duke punuar për nisjen e kampionatit të ri 2020/21, ndërsa  komisioneri  I NBA-s Adam Silver  ka  dhënë detaje  se kur  do të fillon kampionati i ri.

Nuk kemi për ta nisur sezonin e ri para Krishtlindjeve (25 dhjetor). Unë mendoj se sezoni i ri 2020-2021 do të nisë në janar. Lojtarët kanë nevojë për pak pushim, si nga ana fizike ashtu dhe ajo mendore pas kësaj situate delikate që kaluan muajt e fundit”, tha Silver./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia