close
Sport

NBA: WARRIORS SHËNON FITOREN E 24 SEZONALE

NBAAAAAAAA

Tre fitore të ekipeve vendase dhe pesësë atyre mysafire është epilogu i tetë ndeshjeve të zhvilluara në mëngjesin e sotën në kampionatin amerikan të bsketbollit NBA, ku janë zhvilluar ndeshje tejet interesante dhe me surpriza. Golden State Warriors vazhdon të kryesoj tabelën me 24 fotore e 5 humbje.

Golden State Warriors ka shënuar fitoren e 24 sezonale  dhe e kryeson Konferencën e Perëndimit. Warriorsat në transfert shënuan fitore  tejet të rëndësishme kësaj radhe kanë mposhtur skuadrën e Boston Celctics me rezultat 111-107. Më efikas tek skuadra fituese ishin Stephen Curry i cili realizoi 30 pikë,  pesë kërcime e katër asiste. Ndërsa tek Celtics më i dalluari ishte Jayson Tatum i cili realizoi 27 pikë, tetë kërcime e gjashtë asiste.

Los Angelos Lakers kanë pësuar humbjen e 14 sezonale  në 30 ndeshjet e  zhvilluara deri më tani dhe aktualisht ,bane pozitën e shtatë në Perëndim.  Lakers pësoi  disfat  zhgënjyese nga skuadra e Minnesota me rezultat 110-92. Më efikas në kë ndeshje ishte Karl-Anthony Town i Minnesotas i cili realizoi 28 pikë e 10 kërcime. Ndërsa te Lakers më efikas ishte Isaiah Thomas me 19 pikë të shënuar .

Rezultatet e sotme:

Orlamdo – Miami Heat 105-115

Atalanta – Denver  115-133

Boston – Golden State Warriors 107-111

Nju Orleams – Milwaukee  116-112

Utah Jazz – San Antonio  126-128

Minesota – Los Angeles Lakers 110- 92

Portland – Charlotte 125-116

Sakramento – Memphis 105-124/ KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia