close
Sport

NDËRPRITET BASHKËPUNIMI MES FC SHKUPI DHE FUTBOLLISTIT FISNIK ZUKA

Fisnik Zuka

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kamponatit në Ligën e Parë të futbollit vendor futbollisti  FC Shkupi, mbrojtsi Fisnik Zuka  edhe zyrtarisht largohet  nga  skuadra  kompione e vjeshtës .

Në faqen zyrtare  të klubit  thuhet “Pas përfundimit të gjysmë sezonit të parë të LPFMV-së, me dëshirën dhe kërkesën e lojtarit, ndërpritet bashkëpunimi mes klubit tonë Shkupi dhe mbrojtësit Fisnik Zuka.”

Zuka  pjesë e ekipit nga Çairi  ishte në peridhën 2014-2017 pastaj një kohë ishte pjesë e Flamurtarit të Vlorës, Renovës dhe Rabotniçkit, ndërsa  nga  sezoni I kaluar  sërish u kthye  në klubin  amë.  Se  ku do të vazhdon karrierën e tij  futbollisti 26 vjeçar pritet të mësohet ditëve në vijim /KLanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia