close
Top LajmeVendi

NË SPITALIN E SOFJES TRAJTOHET VETËM NJË PACIENT

pirogov

Sot nga Spitali I Sofjes “Pirogov” janë lëshuar edhe katër pacientë të lënduar nga aksidenti tragjik në autostradën “Struma”.

Ekipe mjekësore nga RMV-ja dhe Serbia kanë marrë pacientët dhe I kanë dërguar në vendet e tyre.

Njëri nga të lënduarit, që paraprakisht kishte patur dy ndërhyrje të suksesshme kirurgjikale në gju dhe kurriz, mbetet për observim në Klinikën për Neurokirurgji në Sofje.

Shërimi I pacientit të shtatë është duke kaluar pa problem dhe tashmë ka filluar që të lëvizë./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia