close
Sport

Në Tetovë të shtunën mbahet spektakli i boksit “Nata e Kampionëve”

nata e kampioneve

Në organizim të e Boxklub Shkëndija No Limit dhe me përkrahjen e Komunës së Tetovës,  në kuadër manifestimeve Vera Kulturore tetovare të shtunën mbahet spektaklit të boksit “NIGHT OF THE CHAMPIONS”  (Nata  e kampionëve ). Organizatori  Boxklub Shkëndija No Limit dhe promotori  Halim Abazi  sot  para  mediumeve  njoftuan  opinionin  për spektaklin që që do të mbahet të shtunën në sheshin  “Ilirija” në Tetovë

Do të zhvillohen 11-të duele të boksit professional, ndërsa  vlen të ceket se lufta kryesore do të zhvillohet ndërmjet boksierit shqiptar, Senad Gashi dhe atij nga  Gjeorgjia, David Gogishvili, ndërsa do të ketë luftë edhe kampioni aktual i IBO-s, Edin Puhalo nga Bosnja e Hercegovina” tha Halim Abazi në cilësinë e organizatorit.

Para  publikut tetovarë  nesër  mbrëma   në ringun që do të vendoset  në qiell të hapur  në sheshin “Ilirija” do të zhvillohen 11 lufta në mesin e të cilave edhe  një luftë mes dy boksiereve  femra

Kategoria  69.9 kg: Benjamin Imeri – Radomir Nedelkoviq

Kategoria  63.5 kg: Jasin Lama  – Samuil Dimitrov

Kategoria  66.7 kg: Dave Junior Obas – Gjorgje Stojkoviq

Kategoria     57 kg : Elif Nur Turhan – Angelo Cannizzaro

Kategoria  61,2 kg: Tom Sander – Branko Bekan

Kategoria  76,2 kg: Lulzim Bajrami – Radoslav Mitev

Kategoria  76,2 kg : Nick Morsing – Petar Stoshiq

Kategoria  69,9 kg : Lulzim Ismaili – Roland Hama

Kategoria 69.9 kg:  Yan Nsasi Sumbu – Predrag Cvetkoviq

Kategoria 76.2 kg:  Ali Azemi – Achilles Szabo

Kategoria  e rëndë: Senad Gashi – David Gogishvilli.

/ KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia