close
Top LajmeVendi

Nedellkov: Ne i kemi kërkesat e qarta, nga nesër presim edhe më shumë mësimdhënës në grevë

wefefe

Kryetari i SASHKUT, Jakim Nedellkov në emisionin Klan Debat deklaroi se:

”Kërkesat tona janë të qarta , ne jemi në bisedime me ministrinë e arsimit dhe me qeverinë e RMV-së me të cilë besoj se do arrijmë deri tek një pikë e përbashkët, nesër pritet edhe shumë mësimdhënës tjerë të vazhdojnë me greva deri sa të vjen deri tek një zgjidhje, edhe pse më dhimbsen nxënësit, por kjo do të përfundoj në të mirën e të gjithve.” /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia