close
Vendi

Nesër Kovaçevski takohet me presidentin turk Erdogan

KOVACEVSKI-ERDOGAN

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski nesër, më 13 qershor 2022, në Stamboll do të takohet me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, në kuadër të vizitës së tij të punës.

Takimi i kryeministrit Kovaçevski me presidentin Erdogan është konfirmim i marrëdhënieve jashtëzakonisht të mira me Turqinë dhe është planifikuar të diskutohen disa çështje bilaterale me interes për të dyja vendet.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia