close
Rajoni

NESËR MALI I ZI HAP KUFIJTË ME RAJONIN

Montenegro-political-map

Mali i Zi prej nesër do t’i hapë kufijtë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Bosnjës e Hercegovinës, Shqipërisë dhe Kosovës, deklaroi drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban Mugosha. Mënyrat për hyrje në vend duhet t’i përcaktojë sot në mbledhjen e Trupit Koordinator Kombëtar.
“Për hyrje në Mal të Zi sipas gjitha gjasave do të nevojitet test negativ PCR ose test serologjik ELESA”, deklaroi Mugosha. Sipas tij, vendimi për hapjen e kufijve është sjellë me kërkesë të bashkësisë së turizmit./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia