close
Rajoni

Nga Durrësi drejt Italisë me makinën të mbushur me heroinë, prangoset shqiptari me Mercedes

policia-italiane-kap-droge

Një sasi heroine është sekuestruar në Ankona të Italisë nga policia, ndërsa në pranga ka rënë një 50-vjeçar shqiptar si transportues i lëndës narkotike.

I arrestuari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, ishte nisur nga Porti i Durrësit me destinacion Italinë. 50-vjeçari udhëtonte me një makinë Mercedes, sipas shtypi italian, dhe droga ishte fshehur në sediljet e pasme të automjetit.

Nga kontrollet e autoriteteve italiane u gjetën dhe sekuestruan 24 kg heroinë e ndarë në 43 pako, që nëse hidhej në treg do të kapte një vlerë rreth 1 milion Euro.

Prokurorja italiane dyshon se i arrestuari është vetëm një korrier i kësaj sasie të konsiderueshme heroine. /tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia