close
Bota

NIGERI: LIROHEN QINDRA VAJZA TË RRËMBYERA

E508EE13-A866-4062-845A-EC86C2485500

Me qindra nxënëse nigeriane të rrëmbyera javën e kaluar nga shkolla në shtetin veriperëndimor të Nigerisë, Zamfara, janë liruar të martën. Ato do t’i nënshtrohen ekzaminimit mjekësor para ribashkimit me familjarët. Vajzat e liruara, të veshura me ferexhe të kaltra dhe këmbëzbathur, janë duke u mbajtur aktualisht në ndërtesën e qeverisë në Gusau. Rrëmbime të tilla kryhen për shpërblim dhe ndodhin shpesh në Nigeri. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia