close
Bota

NJU-DELHI: MBI 40 TË VDEKUR NGA ZJARRI

Screenshot_8

Agjencitë e lajmeve njoftojnë se nga zjarri që ka kapluar një dyqan në Nju-Delhi kanë humbur jetën të paktën 43 persona (të verifikohet shifra). Një zëdhënës i qeverisë indiane tha se shumica e viktimave ishin punëtorë të cilët në momentin e shpërthimit të zjarrit kishin qenë në gjum në katet e sipërme të ndërtesës.

Gjashtëmbëdhjetë të lënduar janë shtruar nëpër spitale. Policia ka lokalizuar zjarrin dhe po punon për zbardhjen e rastit. Rikujtohet se fatkeqësitë dhe zjarret në Indi janë të shpeshta për shkak të standardeve të ulta të sigurisë. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia