close
Bota

NJU JORK: GJENDET NJË BOMBË NË SHTËPINË E SOROS

103969735_hi050128013

Një eksploziv i vendosur në kutinë postare në banesën e George Soros në Nju Jork, është shëprthyer nga forcat xhenerike. Pakoja e dyshimtë është vënë re nga një punëtor i rezidencës.

Soros njihet si një sipërmarrës amerikan me origjinë hungareze, i cili prej vitesh është objekt ofendimesh dhe kritikash shumë të ashpra.

Por dhe akuzash për komplote nga ana e grupeve politike të ekstremit të djathtë për shkak të ideve të tij liberale dhe progresiste. Ndërkohë FBI ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia