close
Bota

OBSH: KORONAVIRUSI NUK PËRHAPET NGA USHQIMI

52169156_303

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) u ka bërë thirrje njerëzve që të mos shqetësohen nga përhapja e koronavirusit të ri përmes ushqimit, pasi autoritetet kineze kanë thënë se kanë gjetur gjurmë të virusit në ushqim dhe paketim të ushqimit. “Njerëzit nuk duhet të frikësohen nga ushqimi, paketimi i tij, apo dërgesat me porosi”, ka thënë udhëheqësi i Programit të OBSH-së për Emergjenca, Mike Ryan.

Pas sekondit 49, te merren vetem pamjet me ushqime./Agjencitë

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia