close
Bota

OBSH: PANDEMIA NUK DO TË MARRË FUND BRENDA KËTIJ VITI

D0105C64-CFD8-47E6-9F4D-DD3067509B5C

Drejtori i urgjencave të OBSH-së, Dr. Michael Ryan, tha se megjithatë mund të jetë e mundur që të lehtësohet kriza e koronavirusit duke ulur shtrimet në spital dhe vdekjet,  virusi është ende mes nesh shtoi ai, veçanërisht duke pasur parasysh se numri i rasteve të reja globale u rrit javën e kaluar pas gjashtë javësh rresht që ishte në rënie. “Do të jetë shumë e parakohshme dhe mendoj joreale, të mendojmë se do t’i japim fund këtij virusi deri në fund të vitit,” tha Ryan. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia